Головна

Інформація про третій етап іспиту

Інформуємо, що 27липня 2016 року за адресою м.Київ, просп.Возз'єднання 15/17, кімн.123 відбудеться третій етап іспиту – співбесіда для експертів, які успішно склали іспит на кваліфікаційний рівень "І категорія" і мають намір отримати кваліфікаційний рівень "Провідний". Просимо бажаючих повідомити про прибуття та узгодити конкретний час телефоном 044-338-35-17 або 067-316-37-73.

З правилами проведення іспиту можна ознайомитись тут.

Зареєстровано проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» від 11.07.2016 N 4941

Проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» розроблено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з Державним агентством з енергозбереження та енергоефективності України з метою врегулювання на законодавчому рівні питання щодо підвищення енергетичної ефективності будівель.

До цього часу в нашій державі не існувало спеціального законодавства у цій сфері, що призвело до критичного стану більшості будівель та енергетичних систем.

Детальніше...

До відома експертів!

Інформуємо, що 22 червня 2016 року за адресою м.Київ, просп.Возз'єднання 15/17, кімн.123 відбудеться третій етап іспиту – співбесіда для експертів, які успішно склали іспит на кваліфікаційний рівень "І категорія" і мають намір отримати кваліфікаційний рівень "Провідний". Просимо бажаючих повідомити про прибуття та узгодити конкретний час телефоном 044-338-35-17 або 067-316-37-73. З правилами проведення іспиту можна ознайомитись тут.

Просимо долучатися до оцінки діяльності СРО та їх взаємовідносин з суб’єктами архітектурної діяльності

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація експертів будівельної галузі» відповідно до листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29.04.2016р. за № 8/17-562- 16 запрошує суб’єктів архітектурної діяльності долучатися до надання пропозицій та зауважень щодо роботи саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності, а саме ВГО «Асоціація експертів будівельної галузі», у питаннях визначення рівня професійної підготовки виконавців робіт.

Детальніше...

Щодо підвищення освітнього рівня

Увага!

Розпорядженням Кабінету міністрів України від 16.12.2015 № 1406-р «Про затвердження плану дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених Групою Світового банку

Детальніше...

Книга скарг та пропозицій

Книга скарг

У цьому розділі Ви маєте можливість надіслати скаргу до Асоціації на розгляд її компетентними органами за наступними категоріями:

На дії (бездіяльність) контрагентів за договорами у випадку порушення ними, на Вашу думку, вимог діючого законодавства та умов договору.

На дії (бездіяльність) роботодавців, які порушують умови трудового договору (контракту) або щодо позбавлення (вилучення) у експерта кваліфікаційного сертифікату на виконання певного виду робіт.

На дії членів Асоціації, які використовують методи нечесної підприємницької діяльності або недобросовісної конкуренції.

На дії (бездіяльність) інших осіб, які будь-яким іншим чином порушують права та інтереси членів Асоціації.

До заяви необхідно долучити (за наявності) документи чи будь-які інші докази, які підтверджують позицію скаржника.

Скарга надсилається в електронному вигляді на адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ревізійна комісія

Відповідно до Статуту Асоціації контрольним органом, який наглядає за діяльністю статутних органів Асоціації є Ревізійна Комісія, яка обирається строком на 3 роки

До компетенції Ревізійної комісії належить: обрання Голови ревізійної комісії;

контроль за діяльністю керівних органів Асоціації;

перевірка фінансово господарської діяльності Асоціації, її структурних підрозділів;

звітування про результати перевірки на Конференції;

Якщо Вам відомі випадки порушення керівними органами Асоціації чи її місцевими осередками положень Статуту чи діючого законодавства України, надішліть нам, будь-ласка, листа за адресою:

01012, м.Київ, а/с 59

або ж в електронному вигляді на адресу:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нас запитують

1. Чи потрібна ліцензія проектувальнику для проектування об`єктів IV-V категорій складності?

Ні, не потрібна. З 1.03.2012 ліцензуванню підлягає будівництво (саме будівельно-монтажні роботи) об’єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності (постанова Кабінету Міністрів України від 5.12.2007 р. № 1396 «Про ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.02.2012 № 148).

2. Чи повинен мати сертифікат і на які види робіт головний інженер проекту або головний архітектор проекту для того, щоб виступити відповідальним виконавцем по всім розділам робочого проекту або бути відповідальним виконавцем всього робочого проекту?

Так, повинні. Відповідно до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів (затвердженого Наказом Мінрегіону від 16.05.2011 № 45, в редакції із змінами внесеними Наказом Мінрегіону № 122 від 23.03.2012) ГІП-ом може бути призначений інженер, який має кваліфікаційний сертифікат. Які саме роботи може виконувати (відповідно до сертифіката) інженер-проектувальник, який призначається ГІП-ом, діюче законодавство не регламентує. ГАП-ом може бути призначений архітектор, який має кваліфікаційний сертифікат та виконує роботу з архітектурно-об’ємного проектування. Фахівці, які розробляють окремі розділи проекту під керівництвом ГІПа та/або ГАПа можуть кваліфікаційні сертифікати не мати.

3. При проведенні авторського нагляду за будівництвом – чи обов`язкова наявність сертифіката та по яким спеціальностям у особи, що здійснює авторський нагляд в цілому по об`єкту (усі розділи проекту)?

Для виконавця авторського нагляду наявність сертифікату не передбачена законодавством як обов’язкова. Але, зважаючи на те, що під час авторського нагляду доводиться вносити корективи в проектно-кошторисну документацію, то доцільним є призначати виконавцем авторського нагляду особу, яка має кваліфікаційний сертифікат.

4. З листа заступника мінрегіону «на заміну листа мінрегіону від 26.06.2012р. № 7/17-10476» можна зробити висновок, що якщо ГІП або ГАП (керівник проекту) має сертифікат по енергоефективності або архітектора, або інший (не інженера-кошторисника) то наявність сертифіката у інженера-кошторисника, який розробляє проект (кошторис) обов`язкова. Тим часом, якщо керівник має сертифікат інженера-кошторисника він має право і підписувати титула кошторисів або сам розробляти кошторисну документацію. Чи так це?(мова йде про об`єкти із залученням бюджетних коштів).

Ні, листом, який Ви цитуєте, роз’яснено, що наявність сертифіката розробника кошторисної частини проектної документації у відповідального виконавця є обов’язковою у випадку, коли розробляється спрощена проектно- кошторисна документація (дефектний акт і кошторис). Виконавець кошторису спрощеної проектно-кошторисної документація є єдиним розробником такої документації (Складання дефектного акту є результатом технічного обстеження, а не інженерно-будівельного проектування). При розробці проектно-кошторисної документації у повному обсязі, під керівництвом ГІПа(ГАПа), розробники окремих розділів проектно-кошторисної документації (в т.ч. кошторисної частини) можуть не мати кваліфікаційних сертифікатів, незалежно від спеціалізації ГІПа (ГАПа). Не є виключенням ситуація, коли ГІПом призначено фахівця, який згідно з сертифікатом має право на виконання робіт з інженерно-будівельного проектування у частині забезпечення економії енергії. У разі, якщо під керівництвом ГІПа, кошторисну частину проектної документації розробляє фахівець, який не має відповідного сертифікату, відповідальність за розділ, виконаний таким фахівцем, несе ГІП.

5. Згідно з нормативними документами експертизі з питань міцності та надійності підпадають об`єкти з складними інженерно-геологічними умовами. Чи слід відносити класифікацію СНиП 1.02.07-87 додаток 10 колонку II (середньої складності) як складні інженерно-геологічні умови з усіма витікаючи ми наслідками? ( додатку 10 СНиП 1.02.07-87 є три категорії складності: прості, середньої складності, складні).

На території України СНиП 1.02.07-87 втратив чинність з моменту набуття чинності ДБН А.2.1-1-2008 (Наказ Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 05.02.2008 р. № 56). При визначенні складності інженерно-геологічних умов слід керуватися ДБН А.2.1-1-2008 та додатками до нього, зокрема додатком «Ж».

6. Де можливо пройти підготовку до професійної атестації та власне професійну атестацію по 5 пункту - інжинірингова діяльність?

Під час розробки підзаконних актів до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачалась повна відміна ліцензування (постанова Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №551 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2007 р. N 1396») та введення сертифікації відповідальних виконавців, які здійснюють координацію дій всіх учасників будівництва (виконробів). Але додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури» визначено перелік відповідальних виконавців, які проходять професійну атестацію і до нього увійшли: архітекторив, інженери-проектувальники, інженери технічного нагляду та експерти. Особи, які здійснюють координацію дій всіх учасників будівництва (виконроби) до зазначеного переліку не війшли. Таким чином проходження професійної атестації осіб, відповідальних за координацію дій всіх учасників будівництва (виконробів), з видачею відповідного кваліфікаційного сертифіката, законодавством не передбачено та не може здійснюватися Атестаційною архітектурною-будівельною комісією. Роз’яснення з цього питання надані листом Мінрегіону від 01.06.2012 року № 7/17-9217.

Spoiler

link

I love the way you hurt me.
My tears are your wine.
Your thoughts would draw my plan for a cruise in vain,
Like talons in the pake moon shining above us.
My gained pleasure in pain is slowly vanished
As we sink deeper and deeper into a void of your venomous love.

Yeah, we're gonna fight
We do it every night
Baby, when you scratch
You know I'm gonna bite
You can make me die
I can make you cry
Opposites attract
That's the reason why
No one else could make you feel
Like I do, I do, I do
No one else can get as deep inside you
As I do, baby
Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else fails
I'll drive you like hammer on the bed of nails

First we're gonna kiss
Then we're gonna say
Dirty little words
Only lovers say
Rockin'thru the night
Rollin'on the floor
When they hear us screamin'
They'll be breakin'down the door
No one else could make you feel
Like I do, I do, I do
No one else can get as deep inside you
As I do, baby
Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else fails
I'll drive you like hammer on the bed of nails

Bed of nails, Bed of nails
I'll drive you like hammer on the bed of nails
Ow, ow, ow, ow, ow
Gonna drive you like hammer
Baby, put me in your slammer, oh yeah

No one else could make you feel
Like I do, I do, I do
No one else gets that deep inside you
As I do, baby
Our love is a bed of nails
Love hurts good on a bed of nails
I'll lay you down and when all else fails
I'll drive you like hammer on the bed of nails

Bed of nails, get on my bed of nails
I'll drive you like hammer on the bed of nails
Ow, ow, ow, ow, ow
Gonna drive you like hammer
Baby, put me in your slammer, oh yeah
I'll drive you like hammer on the bed of nails

Dm    A       Dm
Что ж ты, фраер, сдал назад,
   C     F
Не по масти я тебе?
    Gm     Bb
Ты смотри в мои глаза.
Gm    A      Dm
Брось трепаться о судьбе.

     A      Dm
Ведь с тобой, мой мусорок,
 C      F
Я попутала рамсы,
  Gm   Bb
Завязала узелок,
Gm  A     Dm
Как тугие две косы.

Проигрыш: Dm A | Dm

Dm   A     Dm  C

7

 F
Помню, как ты подошел,
    C

7

     F
Как поскрипывал паркет,
    Gm      Bb
Как поставил на мой стол
Gm   A       Dm
Чайных роз большой букет.

Я решила, ты - скокарь
Или вор-авторитет.
Оказалось, просто тварь:
Брал на понт, тушите свет!

Ты весь вечер флиртовал
И разжег в груди пожар,
А когда поцеловал,
Миша смазал в лузу шар.

Как узнали, что ты мент,
Кипишнулся в баре стол.
Все растаяли в момент,
Вдруг облава и гоп-стоп.

Сели в бест на долгий срок.
Хоть, спасибо, не метут.
Но меня, мой мусорок,
Все ментовкою зовут.

Ты со мною говорил,
Не разбрасывая слов,
Целовал и много пил
За меня и за любовь.

Ты ж с иголочки ходил,
Лярвы пялили глаза.
А вчера, как дверь открыл,
Я попятилась назад.

На тебе, мышиный туз,
Был майорский макинтош
И с кокардою картуз:
На себя ты не похож.

А когда узнал, кто я,
То разлил на стол вино.
И сказав: "Приду на днях",
Не вернулся все равно.

Your cruel device,
Your blood like ice.
One look could kill,
My pain, your thrill.

I wanna love you, but I better not touch (don't touch)
I wanna hold you, but my senses tell me to stop
I wanna kiss you, but I want it too much (too much)
I wanna taste you, but your lips are venomous poison

You're poison runnin' through my veins
You're poison, I don't wanna break these chains.

Your mouth, so hot
Your web, I'm caught
Your skin, so wet
Black lace on sweat

I hear you callin' and it's needles and pins (and pins)
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Don't wanna touch you, but you're under my skin (deep in)
I wanna kiss you, but your lips are venomous poison

You're poison runnin' through my veins
You're poison, I don't wanna break these chains
Poison

One look (one look), could kill (could kill),
My pain, your thrill.

I wanna love you, but I better not touch (don't touch)
I wanna hold you, but my senses tell me to stop
I wanna kiss you, but I want it too much (too much)
I wanna taste you, but your lips are venomous poison

You're poison runnin' through my veins
You're poison, I don't wanna break these chains
Poison

I wanna love you, but I better not touch (don't touch)
I wanna hold you, but my senses tell me to stop
I wanna kiss you, but I wanna too much (too much)
I wanna taste you, but your lips are venomous poison

Yeah
Well I don't wanna break these chains
Poison

 

Які суб'єкти господарювання можуть виконувати паспортизацію будівель і споруд?

{spoiler title=Які суб'єкти господарювання можуть виконувати паспортизацію будівель і споруд? opened=0}Листом від 14.11.2012 року №8/17-663-12 Мінрегіон України надав роз'яснення з приводу визначення суб'єктів господарювання, які можуть виконувати паспортизацію будівель і споруд.

Так, було визначено, що питання відносно обстеження, оцінки технічного стану та паспортизації будівель і споруд врегульовані постановою КМУ від 05.05.1997 року №409 “Про забезпечення надійності й безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж”, спільним наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України та Державного комітету України по нагляду за охороною праці №32/288 від 27.11.1997 року №409 “Про забезпечення надійності й безпечної експлуатації будівель, споруд та інженерних мереж”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.1998 року за №423/2863, яким затверджено, зокрема, Положення про спеціалізовані організації з проведення обстежень та паспортизації існуючих будівель і споруд з метою забезпечення їх надійності й безпечної експлуатації (далі — Положення).

Згідно з Положенням, до спеціалізованих організацій та спеціалістів, які працюють у них, встановлено вимогу наявності державної ліцензії України на виконання спеціальних видів робіт з проектування та будівництва, зокрема, на обстеження будівельних конструкцій (коди 5.02.01 та 5.02.02) та Перелік обов'язкових підрозділів, які входять до складу спеціалізованих організацій.

У зв'язку із змінами у законодавстві України, вимоги до спеціалізованих організацій та спеціалістів, які працюють у них мають застосовуватись у частині, яка не суперечить нормативно-правовим актам вищої юридичної сили.

Постановою КМУ від 27.02.2012 року №148 внесено зміни до Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, затвердженого постановою КМУ від 05.12.07 №1396. Внесеними змінами передбачається, що ліцензуванню підлягають лише будівельні роботи для об'єктів IV і V категорії складності. При цьому проектні роботи та роботи з оцінки та обстеження ліцензуванню не підлягають.

У відповідності до статті 17 Закону України “Про архітектурну діяльність” та постанови КМУ від 23.05.2011 №554 “Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури”, встановлено обов'язковість атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, зокрема, виконавців з обстеження.

Перелік обов'язкових підрозділів, які входять до складу спеціалізованих організацій змін не зазнав. Так, до складу спеціалізованих організацій мають входити акредитована лабораторія, підрозділ метрології та стандартизації, підрозділ для ведення обліку та збереження документації щодо об'єктів, на яких були проведені обстеження та паспортизація.

Таким чином, обстеження та паспортизація об'єктів виробничого, житлово-цивільного та іншого призначення, інженерно-технічних споруд та інженерних мереж, визначення їх технічного стану і відповідності вимогам безпеки, для забезпечення їх технічного стану і відповідності вимогам безпеки, для забезпечення їх надійної експлуатації і визначення можливості їх подальшої безпечної експлуатації має виконуватись організаціями, які мають у складі обов'язкові підрозділи та відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію та мають кваліфікаційний сертифікат, який дає право на виконання робіт з технічного обстеження будівель та споруд.

Технічне обстеження для інших цілей (визначення фактичного технічного стану будівель та споруд або окремих їх конструкцій перед проведенням реконструкції або при розконсервації незакінчених будівництвом об'єктів, обстеження об'єктів побудованих без дозволу тощо) може виконуватися, як спеціалізованими організаціями так і самостійно відповідальними виконавцями окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, які пройшли професійну атестацію та мають відповідний кваліфікаційний сертифікат.

 У випадку необхідності отримання копії листа Мінрегіону від 14.11.2012 року №8/17-663-12, звертайтесь до Асоціації на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .{/spoiler}