Головна
Представники саморегулівних організацій в сфері архітектурної діяльності заявляють про те, що Мінрегіон показав гарний приклад для наслідування
Підписані Накази Мінрегіону щодо делегування саморегулівним організаціям у сфері архітектурної діяльності повноважень Мінрегіону щодо професійної атестації відповідальних виконавців робіт у сфері архітектурної діяльності.
«Без зайвої бюрократії та ходіння «чиновницькими коридорами», натомість – прозорість, зрозумілі та одинакові «правила гри» для кожного учасника, можливість забезпечити високу якість роботи», - так представники саморегулівних організацій у будівельній галузі кажуть про надану їм можливість регулювати своє професійне середовище.
Як зізнаються фахівці, те, що професійні спільноти допустять коли-небудь в Україні до прийняття самостійних рішень, які впливають на розвиток галузі, як це прийнято в європейських країнах, мало хто вірив.
«Коли і яка влада в нашій країні хотіла віддавати комусь частину своїх повноважень? Навіть тоді, коли вона не зовсім якісно реалізовувала ці повноваження… Я такого не пам’ятаю. Коли в минулому році Мінрегіон під керівництвом Володимира Гройсмана прийняв Порядок реєстрації саморегулівних організацій в сфері архітектурної діяльності, чесно кажучи, думав, що на цьому все і закінчиться. Радий, що помилявся і що Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко продовжив цю справу. Як результат, маємо сьогодні вже три саморегулівні організації в будівельній галузі», - сказав Олег Спицький, керівник ВГО «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури». Цій організації нещодавно Мінрегіон делегував повноваження щодо проведення професійної атестації інженерів технічного нагляду як саморегулівній організації у сфері архітектурної діяльності за напрямом професійної діяльності інженерів технічного нагляду.
«Чимало в Україні висококваліфікованих інжеренерів-проектувальників, здатних втілювати сміливі проекти? Ні. Але як довіритися тому чи іншому проектувальнику і мати певність у якості виконаної ним роботи? А якщо допущена помилка, хто відповідає? – запитує Антон Брусан, керівник іншої саморегулівної організації – ВГО «Гільдія проектувальників у будівництві», якій делеговано повноваження щодо проведення професійної атестації інженерів-проектувальників. – Ми, як саморегулівна організація зацікавлені допускати на ринок виключно професійних та відповідальних фахівців – це не тільки наше обличчя та репутація, а головне, наша відповідальність за надійність будівель».
За словами Василя Тарасюка, керівника ВГО «Асоціація експертів будівельної галузі», якій делеговано повноваженнящодо проведення професійної атестації експертів у сфері архітектурної діяльності, Мінрегіон прийняв революційне рішення.
«Думаю не помиляюсь – це перше міністерство, яке свідомо не тримається за свої повноваження. Делегування частини повноважень саморегулівним організаціям – це не просто європейський шлях, а шлях розвитку галузі. Це прозорість та відкритість процесу, дерегуляція і, впевнений, підґрунтя для боротьби з корупцією. Про це всі говорять, але мало хто робить конкретні кроки. Мінрегіон показав гарний приклад для наслідування», - підкреслив Віце-президент Конфедерації будівельників України, Віце-президент Академії будівництва України Анатолій Беркута.
Від імені саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності:
ТАРАСЮК Василь Григорович,
Президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація експертів будівельної галузі»
БРУСАН Антон Андрійович,
Президент Всеукраїнської громадської організації «Гільдія проектувальників у будівництві»
СПИЦЬКИЙ Олег Миколайович,
Президент Всеукраїнської громадської організації «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури»