Головна

З 1 вересня об’єкти будівництва з кошторисною вартістю менше 300 тис. грн звільняються від експертизи, нагадує Асоціація експертів будівельної галузі

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація експертів будівельної галузі» (далі - Асоціація) звертає увагу, що з 1 вересня 2015 року набувають чинності зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в частині проведення експертизи проектів будівництва.

Змінами, зокрема, передбачається, що обов'язковій експертизі підлягають проекти будівництва об'єктів, які споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 300 тисяч гривень, - щодо кошторисної частини проектної документації.

Таким чином, проведення експертизи кошторисної частини проектної документації у зазначених випадках, якщо кошторисна вартість об'єктів не перевищує 300 тисяч гривень, стає необов'язковою.

«Такі зміни мають загалом позитивну тенденцію, оскільки скорочують витрати замовника експертизи на її проведення та економлять часові ресурси», - відмічають фахівці Асоціації.

Слід також зазначити, що законодавець не позбавляє права замовника прийняти рішення про проведення такої експертизи в добровільному порядку. Тобто, замовник будівництва має сам встановити для себе пріоритети, на чому він бажає зекономити: на вартості експертизи чи на вартості робіт, чи хоче він бути впевненим у якості кошторисної документації чи «молитися» щоб, його оминула фінансова інспекція.

«На нашу думку, для замовників, у штаті яких не має кошторисників достатньої кваліфікації, абсолютно доцільним є добровільне проведення експертизи», - додають в Асоціації.

Фахівці Асоціації також звертають увагу на важливість експертизи, оскільки її завданням і є виявлення та недопущення відхилень від вимог законодавства України у сфері будівництва, будівельних норм, стандартів і правил. Наприклад, нерідко трапляються випадки заниження категорії складності об’єктів, завищення проектувальниками кошторисної вартості об'єктів будівництва чи, навпаки, не включення до кошторису обов’язкових витрат тощо.

У цьому розрізі саме експертиза допомагає замовнику будівництва, який не завжди має фахові вузько направлені знання, уникнути небажаних наслідків у вигляді накладення чималих штрафних санкцій або ж притягнення до кримінальної відповідальності за безпідставну розтрату чи нецільове використання бюджетних коштів.

 

Довідково:

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація експертів будівельної галузі» (далі - Асоціація) заснована у 2010 році та ставить перед собою фундаментальні завдання щодо розвитку будівельної галузі в країні, розроблення та впровадження механізмів ефективного захисту професійних прав і законних інтересів членів Асоціації, забезпечення підвищення їх кваліфікації та створення дієвих механізмів контролю у будівництві.

Асоціація – юридична особа, створена і зареєстрована відповідно до законодавства України, має статус неприбуткової організації.

Асоціація є незалежним неполітизованим об’єднанням, члени якого самостійно визначають власні політичні, культурні, релігійні пріоритети і без обмежень реалізують їх за межами організації. 

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея