Головна

Розпорядження КМУ щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання

16 грудня 2015 року Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням № 1406-р затвердив план дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених Групою Світового банку у методології рейтингу "Ведення бізнесу" на 2016 рік.

Серед іншого заплановано заходи, які безпосередньо стосуються експертів будівельної галузі.

Так, згідно діючого законодавства, кваліфікаційний сертифікат може отримати виконавець, який не має відповідної вищої освіти. У плані урядом поставлено завдання щодо унеможливлення отримання кваліфікаційного сертифіката особами, які не здобули вищої освіти за відповідним напрямом професійної атестації. За загальним правилом, зміни у законодавстві не мають зворотної сили і ті виконавці, які не мають вищої будівельної освіти, але отримали кваліфікаційний сертифікат, зможуть працювати і далі. Але радимо подбати вже зараз про отримання відповідної освіти, оскільки допускаємо, що законодавцем буде встановлено доволі жорсткий термін для отримання відповідного освітнього рівня.

Також планом передбачено внесення змін у законодавство щодо обов’язкового страхування відповідальності за недоліки, пов’язані з конструктивною безпекою будівлі після її введення в експлуатацію. Зауважимо, що страхування є широко поширеною практикою у цивілізованих і не тільки країнах. Страхування професійної відповідальності поступово набирає обертів і в Україні, а асоціація є одним з піонерів цього руху. В архіві новин можна знайти інформацію про перебіг впровадження страхування професійної відповідальності у будівництві.