Головна

Презентовано функціональну модель Фонду енергоефективності, — Геннадій Зубко

Презентовано функціональну модель Фонду енергоефективності,  мета якого —  раціональне фінансування енергоефективних проектів. Концепція Фонду, розроблена аналітиками Мінрегіону, спільно українськими і міжнародними експертами та представниками донорських організацій. Це черговий крок до імплементації створення Фонду. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

 

Віце-прем’єр-міністр наголосив: «На сьогодні вже презентовано детальну функціональну модель та план створення Фонду енергоефективності, який має стати   стратегічним інструментом у ключовій для країни реформі енергоефективності.  Мета фонду — раціональне фінансування енергоефективних проектів. Окрім того – це крок до енергонезалежності держави та модернізації інфраструктури. Спільно з європейськими експертами ми підготували формат, в якому він працюватиме. Відтак, на черзі – прийняття відповідних урядових рішень, підготовка та якнайшвидше ухвалення   законодавчих документів».

Геннадій Зубко підкреслив, що потенційним ефектом від провадження Фонду енергоефективності буде фактичне скорочення в 2 рази споживання газу, який витрачається на індивідуальне опалення та опалення багатоповерхових будинків. «Також початок функціонування фонду – це додаткові інвестиції в економіку України, створення близько 100 тисяч нових робочих місць та зменшення валютного навантаження на платіжний баланс держави», — зазначив Віце-прем’єр-міністр.