Головна

АКТУАЛЬНЕ ПИТАННЯ: Чи може Експерт з технічного обстеження будівель і споруд виконувати роботи з технічного обстеження доріг та дорожнього покриття?

Так, може. Згідно до ДК 018 дороги віднесено до споруд. 

Технічне обстежеження доріг має виконувати експерт відповідної категорії,  який пройшов професійну атестацію та отримав кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт: Технічне обстеження будівель і СПОРУД. Окремої спеціалізації з технічного обстеження доріг (або аналогічної) у законодавчо визначеній сфері не передбачено.

Окремо хочемо зауважити, що експерти з технічного обстеження будівель і споруд  можуть  спеціалізуватися на інших типах будівель і споруд (будинках, інженерних мережах, гідротехнічних спорудах, тощо) і не мати необхідних кваліфікації і досвіду в обстеженні саме доріг. Спеціалізація експерта саме на обстеженні доріг може бути підтверджена у спосіб визначений замовником робіт, у тому числі міжнародно визнаним сертифікатом виданим органом по сертифікації персоналу будівельної галузі відповідно до міжнародного стандарту ISO/IEC 17024:2012.