Головна

Звіт щодо участі представників Асоціації у Круглому столі з обговорення процесу отримання листів-погоджень щодо відхилень від Державних будівельних норм (ДБН)

13.07.2017р. команда “Разом проти корупції” (https://www.facebook.com/RazomProtyKorupcii/) провела круглий стіл на тему усунення корупційних ризиків з процедури погодження вимушених відхилень від державних будівельних норм суб’єктом нормування Мінрегіоном.

Прийняли участь у круглому столі і виступили члени правління Асоціації Борис Платкевич і Ігор Власенко.

Незважаючи на складність теми, мотиви спікерів (хтось виступав професійно, хтось апелював до емоцій) організація і модернізація сподобалась, за що дякуємо колегам з “РПК”. Вони доволі професійно підтримують баланс між “фізиками” і “ліриками”. Обов’язково будемо приймати участь у подібних заходах, звісно, якщо запросять.

До теми зборів… Знаємо точно, що будівельна галузь найбільш складна для технічного регулювання, єдина галузь де навіть Євросоюзу не вдається синхронізувати процедури оцінки відповідності. Кожен будмайданчик має значні індивідуальні відмінності, розробити універсальні норми, які урегулюють всі можливі варіанти ще не вдавалося нікому (хоча це не означає, що не варто намагатися цього досягти). Об’єкти, які неможливо збудувати або реконструювати з дотриманням всіх діючих норм були, є і будуть.

Забудовник стикаючись з неможливістю побудувати за нормами, робить перший вибір з трьох варіантів:
– відмовитись від будівництва;
– будувати “як виходить” порушуючи норми;
– будувати, як вимагає здоровий глузд, тобто досягти необхідних параметрів у інший ніж передбачено нормами спосіб.

Ми не можемо знаючи скільки забудовників відмовились від будівництва, але аналізуючи звіти ДАБІ щодо прийняття до відповідальності, маємо підстави стверджувати, що обирають шлях ігнорування норм що найменше на порядок частіше, між порядок визначений Законом. Чому так? Цей шлях значно дешевший і для проектувальника і для замовника.

Наприклад, через дефіцит площі земельної ділянки – абсолютно типова картина для центральних частин українських міст, архітектор не має можливості реконструюючи школи у історичній частині міста передбачити нормативну кількість зелених зон і шляхи для рятувальної техніки. Не реконструювати теж не можна, будівлі теж старіють… Архітектор має витратити купу зусиль і часу для пошуку не передбачених нормами рішень – вертикальне озеленення та експлуатовані покрівлі, додаткові шляхи евакуації та системи пожежогасіння, має виконати необхідні розрахунки та креслення, а це не дешево. Не дешево буде і побудувати запроектоване, не легко буде і відстояти доцільність витрачання коштів на реалізацію таких рішень.

Значно дешевше ігнорувати норми і сплатити штраф (і то у тому випадку, якщо ДАБІ доведе що порушив), тому ми категорично проти пропозицій заборонити можливість погоджувати відхилення, бо не залишимо вибору забудовнику будувати законно.

Асоціація готує власні пропозиції для поліпшення процедур погодження і запрошуємо всіх зацікавлених до обговорення та участі у їх формуванні.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея