Головна
Важливе питання сьогодення - оцінка забезпечення доступності у будівлі для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення
У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Верховної Ради України проведено робочу нараду з питань підтвердження доступності будівлі та приміщення, в яких суб’єкт господарювання провадитиме свою діяльність, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до Державних будівельних норм ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд». Нарада пройшла за участі представників Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства охорони здоров’я України, Асоціації експертів будівельної галузі під головуванням заступника голови Комітету Струневича В.О.
Під час наради піддана критиці робота виконавців технічного обстеження, тож маємо зробити певні висновки:
Просимо взяти до уваги, що питання забезпечення доступності не проста формальність, а відповідальність виконавця не обмежується своєчасною передачею звіту замовнику. Якщо до приміщень, які ви обстежували, не зможе потрапити людина з обмеженими можливостями (а зауважте що всі ми час від часу маємо обмежені можливості через травму наприклад) до Вашого звіту буде привернута увага. Ви маєте бути готові, що кожен Ваш висновок доведеться захищати, і захищати, цілком можливо, перед фахівцями які непогано знаються на будівельних і правових нормах. Для якісного виконання обстеження , складання якісного звіту та його захисту виконавці технічного обстеження мають добре орієнтуватися у нормативній базі.
Закликаємо максимально відповідально підходити до підготовки обстежень, максимально повно вивчати нормативну базу і рекомендації, ретельно досліджувати об’єкт, максимально повно і точно фіксувати це у звітах.
З метою отримання методичної допомоги або рецензування виконаного звіту рекомендуємо звертатись до Асоціації.
Обов’язково врахуйте, що питання забезпечення доступності є складним і резонансним. Що норми останнім часом зазнали змін, вони значні за обсягом і конкретні, інколи до градусів і міліметрів. Оцінка забезпечення доступності вимагає значно більшого часу і обсягу знань, ніж наприклад оцінка можливості експлуатації за призначенням об’єктів побудованих без отримання дозвільної документації. Краще витратити трохи більше часу на вивчення нормативної бази чи консультації з колегами, ніж виправдовуватись.
Просимо використовувати будь які можливості по підвищенню рівня знань, вивчати нормативну базу самостійно, брати участь у максимально можливій кількості заходів, які цьому присвячені. Буде проводити відповідне навчання і Асоціація, у тому числі спільно з об’єднаннями інвалідів.
Просимо виконавців, які виконують обстеження з метою визначення доступності, інформувати про таке електронною поштою на е-мейл Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
для першочергового інформування Вас про заходи з підвищення кваліфікації.
Також, якщо Ви вже маєте позитивний досвід таких обстежень, інформувати і про це. До Асоціації регулярно звертаються потенційні замовники обстежень, які шукають місцевих виконавців обстеження з метою визначення доступності.