Зміниться порядок присвоєння поштової адреси для об'єктів нерухомого майна?

01.07.2013 року у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект №2444а, яким пропонується врегулювати питання присвоєння поштової адреси об'єктам нерухомого майна на законодавчому рівні.

Як зазначено в пояснювальній записці до даного законопроекту, наявність поштової адреси є обов'язковою умовою для здійснення угод з таким майном, реєстрації прав власності на нього та використання об'єктів нерухомості. У зв'язку з цим питання присвоєння поштової адреси регулюється місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування самостійно, що суперечить частині другій ст. 19 Конституції України, згідно з якою такі органи, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У законопроекті пропонується внести зміни до Закону України «Про поштовий зв'язок», згідно з яким місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування присвоюють поштові адреси об'єктам нерухомого майна на безоплатній основі протягом семи робочих днів з дня отримання від замовника будівництва або власника такого об'єкта або уповноваженого ними особи заяви, до якої додаються копії документів, що засвідчують:

право власності або користування земельною ділянкою (при необхідності);

право власності на об'єкт нерухомого майна або прийняття в експлуатацію нового об'єкта;

сплату коштів пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населеного пункту у випадках, визначених законодавством.

Відмова у привласненні поштової адреси допускається у разі подання неповного пакета документів, виявлення в поданих документах недостовірних відомостей, невідповідності намірів заявника про присвоєння поштової адреси законодавству та/або містобудівної документації.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея