З якого моменту Держархбудінспекція контролює об'єкт будівництва?

Держархбудінспекція роз'яснила, що об'єкти, які споруджуються, підлягають контролю з моменту отримання замовником будівництва документа, який надає право на виконання будівельних робіт і до втрати такого права.

 

У листі від 29 листопада 2013 № 40-16-6307 Держархбудінспекція розповіла про періодичність проведення планових перевірок об'єктів містобудування та призупинення/поновлення будівельних робіт на об'єктах будівництва.

Так, зазначено, що відповідно до Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом (в межах областей) у порядку проведення планових та позапланових перевірок. Інспекції проводять планові перевірки об'єктів містобудування не частіше одного разу на півроку.

Відповідно до Положення про порядок консервації та розконсервації об'єктів будівництва консервації підлягають об'єкти (споруди) , будівництво і введення в екусплуатаціі яких не забезпечені фінансуванням або технічний рівень яких не відповідає сучасним вимогам. Положення є обов'язковим для використання під час проведення консервації та розконсервації об'єктів (споруд), будівництво яких здійснюється із залученням державних і змішаних інвестицій, і носить рекомендаційний характер для об'єктів (споруд), будівництво яких здійснюється за рахунок інших джерел фінансування.

Після закінчення робіт з консервації об'єкта (споруди) замовник зобов'язаний здати інспекції державного архітектурно-будівельного контролю дозвіл на виконання будівельних робіт та розпорядчий документ про консервацію об'єкта (споруди) відповідно до вимог, передбачених нормативними правовими актами про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт. Після прийняття розпорядчого документа про розконсервацію та поновлення будівництва об'єкта (споруди) замовник отримує в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю дозвіл на відновлення будівництва об'єкта (споруди) .

Згідно ст. 39-1 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності» інспекція державного архітектурно-будівельного контролю має право скасовувати реєстрацію повідомлення або декларації у разі виявлення факту подання недостовірних даних, наведених у надісланому повідомленні або зареєстрованої декларації, які є підставою вважати об'єкт самовільним будівництвом, зокрема якщо він побудований або будується на земельній ділянці, не відведеній для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту або будівельного паспорта. Отже, скасування реєстрації декларацій про початок виконання будівельних робіт за заявою замовника законодавством не передбачена і вирішення даного питання можливе тільки за рішенням суду.

Держархбудінспекція роз'яснила, що з моменту отримання замовником будівництва документа, який надає право на виконання будівельних робіт і до втрати такого права, об'єкт знаходиться на стадії будівництва і є підконтрольним.


За матеріалами сайту ЮРЛІГА

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея