Технічна інвентаризація в сьогоднішніх умовах

На адресу Асоціації нещодавно надійшов лист наступного змісту:

"Здрастуйте Василь Григорович!

У зв'язку з останніми подіями в Україні і повною заміною уряду (Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України) ми, атестовані виконавці технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, що отримали кваліфікаційні сертифікати, відкрили приватні підприємства та зареєструвалися фізичними особами-підприємцями, хочемо поставити запитання і можливо заручитися Вашою підтримкою в питанні подальшої нашої роботи.

 

Як показують останні події, нова влада в Україні категорично проти проведених раніше реформ, нібито все це зроблено для проведення корумпованих схем. Цікаво, що запропонують? Повернутися назад до монополії БТІ і знову " затиснути " вибір і права людини в оформленні технічної документації? А що буде з нами, з тисячами фахівців, які спробували і навчилися більш якісно і швидше, ніж раніше в БТІ, виконувати свою роботу, десь йти назустріч людям (у цінах, термінах), з кожним разом розвиваючи свою роботу на рівні європейських стандартів. Тим більше зараз, коли наша країна орієнтується на Європу і прокладає дорогу в Європейський союз.

Може нам необхідно теж починати бити тривогу, поки "черговий" новий міністр не вирішив все повернути назад і згадати як "добре нам жилося в 2000 роках" ?

Це стосується, я думаю, багатьох фахівців, які нарешті дочекалися реформ в архітектурно-будівельній галузі.

Прошу Вас прокоментувати моє звернення. З повагою, Євген."

 

Розуміючи природне хвилювання експертів з технічної інвентаризації у відповідь на задані питання повідомляємо наступне:

За пунктом першим, однозначно ТАК, підтримували, підтримуємо і будемо підтримувати атестованих виконавців.
Не поділяємо Ваших припущень, про "категорично проти проведених раніше реформ", ми цього поки не бачимо. Дійсно, новий керівник виступає за значне розширення повноважень місцевих органів влади, в тому числі і в питаннях технічної інвентаризації. Але пропозицій про повернення монополії БТІ ми не бачимо, тим більше у вигляді проектів документів.

Єдине, проблему архівів матеріалів технічної інвентаризації пропонується вирішити по-іншому, тобто визначати зберігачів архівів буде не загальнодержавний орган, а підприємства, що належать місцевим радам.

В Україні в 2013 році подібний досвід був, зокрема в Ялті, архіви, як і раніше, вело БТІ, матеріали в нього здавали всі, хто працював на території великої Ялти. До монополізації це не призвело, а конфліктних ситуацій було менше, ніж у регіонах з невизначеним порядком зберігання архівів. Хоча Асоціація продовжує наполягати на необхідності створення єдиного загальноукраїнського порядку зберігання матеріалів техінвентаризації і доступу до них (проект нами підготовлений) і визначення єдиного органу - зберігача матеріалів технічної інвентаризації.

Переважна більшість БТІ зберігають інвентарні справи так само, як і сто років тому, що в століття цифрових технологій є рудиментом. А розробляти програми, формувати матеріальну базу, готувати фахівців окремо для кожного населеного пункту не доцільно.

Намагаємося відслідковувати пропозиції щодо зміни регулюючих техінвентарізацію нормативно- правових актів, і в разі появи спроб "зарегулювати" ринок послуг з техінвентаризації на манер ринку оціночної діяльності інформуватимемо учасників ринку і боротимемося за формування справедливих правил для всіх його учасників.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея