Роз'яснення щодо окремих питань здійснення експертизи проектів будівництва

Мінрегіон України листом від 13.05.2014 року №8/15-248-14 надав роз'яснення щодо залучення експертів за окремими напрямами та щодо форм цивільно-правових угод для здійснення експертизи проектів будівництва. 

Як зазначено у листі, відповідно до Критеріїв, яким повинні відповідати експертні організації, що здійснюють експертизу проектів будівництва, затерджених наказом Мінрегіону від 23.05.2011 №53, експертні організації повинні бути укомплектовані експертами з відповідних напрямків експертизи, які мають кваліфікаційні сертифікати. Норм щодо прямої чи непрямої заборони стосовно залучення додаткових експертів для здійснення експертизи проектів будівництва в законодавстві немає.

Щодо форм цивільно-правових угод, то Мінрегіон розтлумачив наступне.

Відповідно до ст. 639 ЦК України договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форм договору не встановлені законом. Тобто за загальним правилом учасники цивільних відносин є вільними у виборі форми договору, що укладається між ними. Єдиною вимогою для оформлення таких договорів є те, що їх належить вчиняти у письмовій формі (ст. 208 ЦК України).

Мінрегіон також вказав про необхідність обов'язкового повідомлення Міністерства про зміну заявлених даних експертних організацій до Переліку експертних організацій, що відповідають Критеріям, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінрегіону.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея