Процедуру легалізації самочинно збудованого житла буде спрощено

ДАБІ України розробляє спрощений порядок введення в експлуатацію самочинно збудованого житла. Це здешевить, спростить процес легалізації та усуне зайві бюрократичні перепони. Про це заявив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Максим Мартинюк в інтерв’ю виданню «Голос України». За його словами, спрощений порядок введення в експлуатацію самочинного житла менше коштуватиме та буде достатньо простий для громадян.

 

«Крім того, планується, що документ працюватиме не півроку чи рік, а довший час, щоб людина змогла пройти всю процедуру та не платити хабарі за прискорення», - повідомив голова Держархбудінспекції України.

На думку керівника ДАБІ України, до споруд, які збудовані самочинно з порушеннями будівельних норм та стандартів не повинна застосовуватись будівельна «амністія». Легалізовувати подібний самобуд слід лише після того, як замовник робіт усуне всі порушення.

«За останні три роки відбулися три будівельні «амністії», - пояснив голова ДАБІ України. - Завдяки спрощеним процедурам легалізації самобудів, було введено в експлуатацію більше 95 тисяч будинків. Але це не привело до позитивних наслідків. Спрощена процедура все одно не була зовсім простою, а тим більше доступною фінансово».

За його словами, при введенні в експлуатацію будинків по «амністії» не вирішувались питання порушення містобудівельних норм.

«Це великий недолік. Треба визначитися, або при прийнятті в експлуатацію будинків по спрощеному порядку містобудвельні норми взагалі не будуть враховуватись, або до будинків, які побудовані з порушеннями, не може бути застосована «амністія», - зазначив Максим Мартинюк.

За матеріалами офіційного сайту ДАБІ України.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея