Громадські організації у сфері будівництва, містобудування та архітектури створили платформу для обміну ідеями та ініціативами

Національна спілка архітекторів України, ВГО «Асоціація експертів будівельної галузі», ВГО «Гільдія проектувальників у будівництві» та ВГО «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури» звернулися до громадського та експертного середовища з пропозицією  активно долучатися до формування  саморегулівних організацій у сфері будівництва, що є ініціативою громадських організацій у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Для цього перелічені організації створили на своїх сайтах рубрику «Зворотній зв’язок» як платформу для ідей, пропозицій, зауважень та ініціатив.

Ми в своєму професійному середовищі створили і відточили нові інструменти розбудови власне самої основи містобудування: якісного і відповідального учасника будівельного ринку. За європейським зразком, всупереч намаганням залишити галузь в тенетах радянських підходів до ліцензування, все ж вдалося запровадити загальні засади персональної відповідальності у будівництві. Фахівець, що має кваліфікаційний сертифікат, із найманого працівника стає самостійним суб’єктом будівельного ринку. Водночас він особисто відповідає за виконання робіт, від яких залежить забезпечення стійкості, міцності та надійності будівель і споруд. Започатковано саморегулювання як визнання державою зрілості професійної спільноти будівельників, архітекторів та інших фахівців, їх здатності долучитися до регулювання свого професійного середовища», - йдеться у зверненні.

В листі, адресованому і Мінрегіону, також наголошується, що українські зодчі, озброєні європейською нормативною базою, зможуть скласти гідну конкуренцію на світовому ринку.

«Цьому сприятиме постійне підвищення кваліфікації за актуальними програмами та за участю кращих науковців і практиків. Наші ініціативи співзвучні з положеннями Коаліційної угоди нової Верховної Ради. Вони знаходили підтримку недавнього очільника Міністерства В. Гройсмана як європейсько-орієнтованого політика з глибоким розумінням потреб територіальних громад, та, сподіваємось, стануть у нагоді новому керівництву. Ми впевнені, що запорукою європейського поступу є збереження і розвиток кращих надбань», - зазначається в зверненні.

Громадські організацій у сфері будівництва, містобудування та архітектури, які стали авторами звернення, підкреслили, що готові до відвертого діалогу з усіма, хто має власну думку, конструктивні ідеї та напрацювання.

«Ми здатні чути і сприймати критику. Виправляти помилки. Вдосконалюватися і вчитися новому. Водночас ми готові до відвертого діалогу з усіма, хто має власну думку, конструктивні ідеї та напрацювання. Пропонуємо громадським організаціям, підприємствам, установам, державним органам також долучитися до цієї ініціативи та зробити наше суспільство більш відкритим, прозорим та конструктивним».

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея