Питання збереження інформації про технічні характеристики об'єктів нерухомості та отримання доступу до них мають бути вирішені на законодавчому рівні

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація експертів будівельної галузі» (далі - Асоціація) стурбована станом речей на ринку права власності на об'єкти нерухомого майна, який склався внаслідок відсутності законодавчого врегулювання питань щодо збереження інформації про технічні характеристики об'єктів нерухомості та отримання доступу до неї.

Право власності на об'єкти нерухомого майна сьогодні надійно охороняється системою реєстрації прав на нього, але цього недостатньо.

Фахівці Асоціації звертають увагу на необхідності запровадження юридичної охорони опису об'єкта нерухомості - технічних характеристик об'єкта, опису його меж та місця розташування, без яких неможливо точно ідентифікувати, що ж саме є об'єктом права власності, чому саме цей об'єкт знаходиться у власності у конкретного суб'єкта, де закінчується право власності одного суб'єкта та починається право власності іншого, чи відбулися зміни в об'єкті та чи не порушені вимоги закону та охоронювані законом права третіх осіб зміною або ліквідацією об'єкта права власності.

До недавнього часу зберігання інформації про технічні характеристики об'єктів нерухомого майна здійснювались бюро технічної інвентаризації (БТІ), при цьому прогалини у регулюванні порядку зберігання матеріалів техінвентаризації заповнювались підприємствами БТІ на власний розсуд, мали місце значні відмінності у зберіганні матеріалів та конфлікти з приводу доступу до них.

Після демонополізації ринку послуг з технічної інвентаризації система зберігання матеріалів технічної інвентаризації та доступу до них перестала відповідати вимогам часу. В Україні з’явилась невизначена кількість зберігачів матеріалів технічної інвентаризації, що в умовах неврегульованості процедури та форми зберігання призводить до втрати матеріалів технічної інвентаризації, неможливості їх узагальнення та обробки. Часто-густо неможливо визначити місце зберігання інвентаризаційних справ, повністю відсутня система відповідальності за їх втрату, ухиляння від надання доступу до них у випадках, передбачених законодавством.

Це, у свою чергу, унеможливлює контроль за наданням послуг з техінвентаризації, виявлення фактів шахрайства та винних у них осіб. Як наслідок такої безвідповідальності на ринку з’явились шахраї, які, підробляючи печатки, за безцінь «продають техпаспорти». Споживач, не маючи можливості оцінити якість, обирає послугу виключно за ціною.

Асоціація експертів будівельної галузі в межах повноважень розробила проекти нормативно-правових актів, направлених на заповнення прогалин у чинному законодавстві та створення належних умов для професійної діяльності своїх членів, відстеження та усунення з ринку недобросовісних його учасників.Адже кожен рік, прожитий без формування чіткої, прозорої, загальнодержавної системи, – це «війни за межу» у майбутньому.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея