Щодо ведення й використання Реєстру атестованих осіб

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянуло лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 23.12.2016 № 40-704-10/12388 щодо ведення й використання при здійсненні дозвільно-реєстраційних і контрольних функцій Реєстру атестованих осіб та повідомляє:

 

Відповідно до Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.052011 № 554, в Україні здійснюється професійна атестація архітекторів, інженерів-проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів. Особи, які виконують обов'язки головного архітектора та головного інженера проекту, визначаються розпорядчим документом проектувальника з числа працівників, що мають кваліфікаційний сертифікат архітектора та інженера — проектувальника відповідно.

Повідомлення про внесення до Реєстру відомостей щодо атестованих інженерів — проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів розміщено на офіційному веб-сайті Мінрегіону в рубриці «Будівництво та архітектура».

Відповідно до законодавства суб'єкти містобудування повинні доручати виконання окремих видів робіт (послуг) відповідальним виконавцям, які мають відповідний кваліфікаційний сертифікат. Такі виконавці несуть відповідальність за неналежне виконання робіт (послуг), право виконання яких визначено кваліфікаційним сертифікатом, та порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил.

При цьому актуальним є питання щодо використання чинних кваліфікаційних сертифікатів, зокрема дотримання відповідальними виконавцями умов необмеженості строку дії сертифіката, визначених статтею 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» (щодо відсутності перерви у роботі за фахом понад 3 роки та підвищення кваліфікації не рідше одного разу на 5 років). Слід зазначити, що інформація щодо підвищення кваліфікації має вноситися до Реєстру атестованих осіб.

Водночас Зміною № 8 до розділу І «Керівники, професіонали, фахівці» Випуску 64 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (затверджено наказом Мінрегіону від 27.01.2014 № 26) установлено нові кваліфікаційні вимоги до професій «інженер-проектувальник», «інженер технічного нагляду» та «експерт» та запроваджено чотирирівневу систему кваліфікації фахівців в залежності від складності об'єктів, щодо яких виконуються роботи. Зміна № 8 в частині кваліфікаційних вимог до професій працівників введена в дію з 01.01.2016. Відповідно, професійна атестація фахівців проводиться згідно з кваліфікаційними вимогами з видачею сертифікатів різної категорії, що дають право на виконання робіт щодо об'єктів будівництва різного класу наслідків (відповідальності) чи категорії складності з одночасним внесенням до Реєстру атестованих осіб інформації про кваліфікаційну категорію відповідальних виконавців.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея