ВИЙШОВ ДРУКОМ ОСТАННІЙ НОМЕР «ВІСНИКА ДЕРЖАРХБУДІНСПЕКЦІЇ УКРАЇНИ»

У шостому цьогорічному номері «Вісника Держархбудінспекції України» продовжено серію публікацій з фаховим оглядом нормативно-правових актів, прийнятих на виконання Закону України від 17 січня 2017 року № 1817-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності».

Зокрема детально проаналізовано нові Критерії, яким повинні відповідати експертні організації, що здійснюють експертизу проектів будівництва, та Порядок формування та ведення переліку таких організацій, затверджені наказом Мінрегіону від 15.08.2017 № 204.

Автори акцентують увагу на деяких важливих законодавчо визначених підходах до персоналу, додатково закріплених у цих документах. У першу чергу це стосується відповідності працівників установленим кваліфікаційним вимогам. Для експертів такі вимоги визначено Зміною № 8 до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 64, якою передбачено чотирирівневе кваліфікаційне категоріювання та наявність кваліфікаційного сертифіката на виконання робіт щодо об’єктів відповідного класу наслідків (відповідальності): СС1, СС2, СС3. Крім того слід звернути увагу на необхідність наявності у експертів чинних кваліфікаційних сертифікатів, умовами чого є відсутність перерви в роботі за фахом понад три роки та підвищення кваліфікації не рідше одного разу на п’ять років.

З дозволу редакції Вісника, до вашої уваги повний текст огляду цих документів ТУТ.

Крім того, радимо ознайомитися з досвідом Міждержавної гільдії інженерів-консультантів з підготовки персоналу за модулями FIDC, висвітленим на шпальтах Вісника. У статті проаналізовано актуальність та передумови успішного оволодіння практикою застосування контрактів FIDC шляхом комплексного вивчення основних модулів єдиним курсом, з дотриманням логічної послідовності викладання. Текст публікації – за посиланням.

Слід зазначити, що видання «Вісника Держархбудінспекції України» припиняється. Наразі вийшов останній номер бюлетеня. «Таке рішення викликане необхідністю виконання вимог Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», відповідно до якого органи державної влади мають вийти із складу засновників (співзасновників) друкованого ЗМІ» – повідомила Держархбудінспекція на своєму офіційному веб-сайті.

Водночас альтернативою для читачів може стати «Вісник Будівельника (Будівництво: контроль та нагляд)» – інформаційний партнер МГІК. Тематика публікацій видання аналогічна – актуальні питання проектування та будівництва, новітні розробки, наукові дослідження, міжнародний досвід, матеріали з відображенням точок зору різних учасників будівельного процесу – замовників, проектувальників, підрядників та органів держархбудконтролю.

Більше інформації про це видання – ТУТ.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея