Увага! Нові зміни до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 "Правила визначення вартості будівництва"

Шановні колеги!

Наказом Національного органу стандартизації від 16 квітня 2018 року № 102 прийнято зміни до національних нормативних документів, а саме: Зміна № 2 до ДСТУ Б. Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва».

Згідно з цією Зміною до глави 10 «Утримання служби замовника» (графи 6 та 7) зведеного кошторисного розрахунку тепер можуть включатися кошти не тільки на утримання служби замовника, включаючи кошти на здійснення технічного нагляду, в розмірі до 2,5 % , графа 7, але і кошти в розмірі до 3% графа 8 на залучення суб’єктів господарювання (фізичних або юридичних осіб), які надаватимуть замовникам інженерно-консультаційні послуги у будівництві. Таким чином, у разі залучення замовниками будівництва до реалізації проектів інженерів- консультантів, вартість їх послуг в межах делегованих замовником повноважень не повинна перевищувати 5,5% від глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку.

В основу названої Зміни лягли Базові послуги, які інженер-консультант (суб’єкт господарювання) може надавати клієнту, розроблені Міждержавною гільдією інженерів консультантів та опубліковані у дванадцятому номері за 2017-й рік Збірника офіційних документів і роз’яснень НВФ «ІНПРОЕКТ» «ЦІНОУТВОРЕННЯ У БУДІВНИЦТВІ», якими вперше було обґрунтовано розмір коштів, необхідних для залучення замовником до реалізації проектів інженерів-консультантів.

Прийняття названої Зміни стало логічним продовженням низки заходів, спрямованих на створення умов для повноцінного функціонування в Україні такої інституції як «інженер-консультант». Професія інженер-консультант (будівництво) набула офіційного статусу в Україні після затвердження зміни №6 до національного класифікатора України ДК 003:2010 згідно з наказом Мінекономрозвитку від 26.10.2017 № 1542. Аналогічна інформація розміщена на офіційному сайті Мінрегіону (переглянути

Нагадуємо, що наказом Мінрегіону від 08.08.2017 № 192 затверджено кваліфікаційні характеристики професії «Інженер-консультант (будівництво)», (Зміна № 11 до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуску 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи»).

Спеціальну підготовку інженерів- консультантів в Україні проводить Національний атестаційно-навчальний центр (НАНЦ)( +38-096-13768-69).

Сертифікацію фахівців після спеціальної підготовки за поданням НАНЦ здійснює Орган із сертифікації персоналу будівельної галузі (https://ospbg.org.ua/).

Нижче можна ознайомитись з наказом Національного органу стандартизації від 16 квітня 2018 року № 102 та названими змінами до національних нормативних документів.

Проект Змін до ДСТУ.

Наказ про прийняття змін.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея