Роз'яснено законодавчі норми, що стосуються процедури прийняття в експлуатацію будівель

У листі від 28.08.2012 р. № 40-11-6173 Держархбудінспекція нагадала, що у відповідності до наказу Мінрегіону від 13.06.2012 р. № 304, не підлягають прийому в експлуатацію будівлі і споруди, збудовані до 5 серпня 1992 року. Для потреб держреєстрації прав власності на такі будівлі та споруди документом, який засвідчує їх відповідність вимогам законодавства, будівельних норм, держстандартів і правил, є технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації.

Також роз'яснено, що збудовані без дозволу на виконання будробіт приватні житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, громадські будівлі I і II категорій складності приймаються в експлуатацію за спрощеною процедурою. Замовник або уповноважена особа подає особисто або надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за місцем знаходження об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта з необхідними документами, до якого також додається засвідчена копія документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

 

Згідно зі ст. 126 ЗК, документами, що засвідчують право на земельну ділянку, є:

 

- Держакт на право власності на земельну ділянку;

 - Держакт на право постійного користування земельною ділянкою;

 - Договір оренди землі, зареєстрований відповідно до закону;

 - Договір оренди землі та договір відчуження права оренди землі, зареєстровані відповідно до закону.

Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua/news/2012/11/15/77165.htm?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=pravonews

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея