Деякі аспекти проходження навчання

Шановні колеги!

В розпалі компанія з професійної атестації відповідальних виконавців  окремих   видів  робіт (послуг), пов'язаних із   створенням    об'єктів   архітектури, але вже можна зробити перші висновки.

 

Під час професійної атестації виконавці підвищують кваліфікацію шляхом підготовки до професійної атестації та складають іспит. На жаль, аналіз відповідей на питання тестових завдань дає підстави для невтішних висновків. Доволі значна кількість виконавців показують низькі результати під час тестування. Особливо прикро, що знання основних положень технічного регулювання в будівництві будівельники показують нижчі, ніж фахівці з пожежної та техногенної безпеки, захисту життя та здоров’я людини, захисту навколишнього середовища. Як з’ясувалось, це відбувається завдяки наявності у колег системи регулярного оновлення та контролю знань, і, як наслідок, традиції постійної самопідготовки.

Ми живемо в час, коли швидко змінюються технології, а світ глобалізується. Все це призводить до того, що вже неможливо використовувати лише національну нормативну базу (яка, до речі, теж постійно змінюється). Працювати спираючись лише на набуті у ВУЗі знання неможливо, навіть якщо можна обійтись класичними та простими технологіями. Незнання нових норм, призводить не лише до відставання від колег-конкурентів, а ще може стати підставою для сплати доволі значних фінансових санкцій за їх порушення.

На жаль, у нас не склалась система інформування про зміни у технічному та нормативно-правовому регулюванні у будівництві. Не має традиції щоквартально (як бухгалтерів , наприклад) шукати, де дізнатись про зміни та новації. Не склалась система інформування про новації, обговорення та впливу на проекти, які плануються до прийняття. Асоціація, безумовно, теж відповідальна за це, і вживатиме заходів по створенню такої системи, створенню дискусійного майданчика з такою тематикою, але все це потрібно насамперед професіоналам – будівельникам, нам з вами.

Звертаємось до всіх - не зупиняйтесь у навчанні! Постійно підвищуйте кваліфікацію, не звужуйте круг інтересів до вузькофахових питань, загальні питання нормативного та нормативно-правового регулювання галузі не менш важливі! Цікавтесь тенденціями розвитку нормативної бази, вивчайте проекти нормативних документів, критикуйте та вносьте пропозиції… Починайте працювати з єврокодами. Добре, якщо Ви завантажені роботою, але знайдіть час і на інвестиції у власне професійне майбутнє.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея