За правильність визначення обсягів виконаних робіт несе відповідальність замовник і підрядник

У листі від 31.10.2012 р. № 8/15-148-12 Мінрегіон роз'яснив, що згідно зі ст. 26 Закону «Про архітектурну діяльність», проектна організація, що розробила проектну документацію, а також головний архітектор та головний інженер проекту несуть відповідальність за відповідність проектної документації вихідним даним на проектування, вимогам державних стандартів, норм і правил.

У разі невідповідності, проектна організація несе відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 90 мінімальних заробітних плат, що станом на 28.11.12 р. становить 100620,00 грн.

Обсяги робіт, що підлягають виконанню, визначаються відповідно до розділу 1 Рекомендацій щодо підготовки вихідних даних та оформлення кошторисної документації при коригуванні проектів будівництва, які підлягають перезатвердженню. Згідно з документом, обсяги робіт, що підлягають виконанню, обчислюються як різниця між обсягами робіт, передбаченими проектною документацією, та обсягами виконаних робіт, визначених замовником і підрядником на підставі актів приймання виконаних будівельних робіт. Обсяги виконаних робіт, внесені у відповідну відомість, підписуються замовником і підрядником, які несуть відповідальність за правильність їх визначення.

Виходячи з викладеного, Мінрегіон резюмував, що проектувальник не несе відповідальності за обсяги виконаних робіт.

 

За матеріалами сайту Юрліги.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея