Долучайтеся до громадського обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва»

Асоціацією експертів будівельної галузі у рамках проведення громадського обговорення розглянуто проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва», розробленого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на виконання статті 39-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та доручення Секретаріату Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 № 92/15/1-13 (далі – Проект), та підготовлено наступні пропозиції.

Відповідно до статті 39-2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» результати обстеження відображаються у паспорті об’єкта будівництва, у той час як в Проекті використовується термін «паспорт об’єкта». Тому, пропонуємо термінологію Проекту привести у відповідність до зазначеного Закону, замінивши у тексті Проекту слова «паспорт об’єкта» словами «паспорт об’єкта будівництва».

Частину 2 пункту 3 Проекту пропонуємо викласти у відповідності до «Порядку віднесення об'єктів будівництва до IV і V категорій складності», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 р. № 557, замінивши слова «разом із сертифікованими спеціалістами» словами «експертом, що пройшов професійну атестацію та отримав кваліфікаційний сертифікат відповідно до статті 17 Закону України ʺПро архітектурну діяльністьʺ (далі – експерт)».

Проектом пропонується серед вимог до спеціалізованих організацій встановити «наявність експертів з питань міцності, надійності, довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення». Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27.01.2014 № 26 затверджено Зміну № 8 до розділу 1 "Керівники, професіонали, фахівці" Випуску 64 "Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи" Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, якими визначено спеціалізації експертів будівельних. Серед спеціалізацій експертів будівельних відсутні експерти з питань міцності, надійності, та/або довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення. З огляду на зазначене, пропонуємо абзац 3 пункту 5 Проекту викласти в такій редакції: «наявність експертів з технічного обстеження будівель і споруд, та інших спеціалізацій відповідно до вимог безпеки технічного регламенту».

В абзаці 4 пункту 7 Проекту слова «на підставі актів, складених уповноваженими органами» виключити.

Пункт 10 Проекту доповнити абзацами 3 і 4 наступного змісту:

«Для проведення технічного обстеження спеціалізована організація призначає керівника обстеження із складу експертів з технічного обстеження будівель і споруд. Керівник обстеження визначає склад групи експертів для проведення обстеження. Для проведення обстеження під керівництвом експерта можуть залучатися експерти відповідних спеціалізацій, та виконавці, які не пройшли професійну атестацію.

Особисту відповідальність за якість та достовірність матеріалів обстеження та оцінки технічного стану об’єкта, обґрунтованість висновків і рекомендацій щодо забезпечення надійності та безпеки під час подальшої експлуатації об’єкта несе керівник обстеження. Особисту відповідальність за результати роботи та висновки зроблені залученими експертами різних спеціалізацій, несуть такі експерти. Особисту відповідальність за результати роботи виконавців, які не пройшли професійну атестацію, несе експерт під безпосереднім керівництвом якого працювали такі виконавці.»

В абзаці 7 пункту 14 Проекту слово «дані» замінити словом «рекомендації».

Пункт 14 Проекту доповнити наступним абзацом: «Дані про експерта під керівництвом, якого виконано технічне обстеження. У разі залучення у якості співвиконавців експертів різних спеціалізацій, дані про таких експертів їх спеціалізацію, розподіл робіт та відповідальності між ними.»

У зв'язку із викладеним пропонуємо і Вам, шановні експерти, долучитися до громадського обговорення зазначеного проекту постанови та надсилати свої пропозиції на електронну адресу Асоціації: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

ФотогалереяОстанні новини Мінрегіону