Обговорення проекту закону

До Асоціації експертів будівельної галузі надійшов для вивчення, обговорення та внесення пропозицій проект Закону України “Про основні вимоги до будівель та споруд, а також умови для розміщення на ринку будівельних виробів, гармонізовані з нормами законодавства Європейського Союзу».

Законопроект розроблено на виконання статті 56 і пункту 2.23 Додатку ІІІ Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 213-р «Про затвердження плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку “Україна-2020” у 2015 році».

Метою законопроекту є встановлення основних вимог до будівель та споруд протягом усього життєвого циклу і до процедур технічної апробації будівельних виробів з метою їх розміщення на ринку, а також до суб`єктів, що беруть участь у процедурах технічної апробації та декларування у сфері будівництва.

У законопроекті, зокрема, встановлено механізм визначення суттєвих характеристик технічних показників будівельних виробів стосовно основних вимог до будівель та споруд, вимоги до регламентних технічних умов, які є національним стандартом або технічним свідоцтвом.

Законопроектом також визначено зобов’язання суб’єктів господарювання (виробників, імпортерів, уповноважених представників), що розміщують на ринку будівельні вироби. Згідно із законопроектом виробник складає Декларацію технічних показників будівельного виробу (далі - Декларація) згідно з регламентними технічними умовами або спеціальною технічною документацією. Також цим законопроектом зарегламентовано випадки, коли від складання Декларації можна утриматись.

Законопроектом віддзеркалено існуючу в ЄС організаційну структуру системи технічної апробації у будівництві, визначено відповідно її складові (орган технічної апробації, Бюро з надання технічної інформації з питань будівельних виробів, комісія з технічного регулювання у будівництві). Функції учасників процесу технічної апробації мають бути уточнені відповідними нормативно-правовими актами, прийнятими на виконання Закону.

Прийняття такого Закону дозволить комплексно врегулювати суспільні відносини суб`єктів господарювання у процесі проведення технічної апробації будівельних виробів та здійснення декларування, а також підвищити захист прав споживачів, зокрема шляхом підвищення рівня поінформованості про якість і безпеку будівель та споруд, будівельних виробів.

усіх зацікавлених осіб долучитися до обговорення зазначеного проекту Закону, направивши свої пропозиції та зауваження на електронну адресу Асоціації: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

Проект Закону ЗАВАНТАЖИТИ

 

Пояснювальна записка ЗАВАНТАЖИТИ

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

ФотогалереяОстанні новини Мінрегіону