Набув чинності Порядок прийняття в експлуатацію самочинно побудованих об'єктів

26 травня 2015 року набув чинності Порядок прийняття в експлуатацію і проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будинків та будівель і споруд сільськогосподарського призначення I та II категорій складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 24.04.2015 № 79 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 травня 2015 р. за № 547/26992. 

Цей Порядок встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт і проведення технічного обстеження: індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, збудованих у період з 05 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року; збудованих у період до 12 березня 2011 року: громадських будинків I і II категорій складності; будівель і споруд сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.

Прийняття в експлуатацію об'єктів відповідно до цього порядку відбуватиметься до 31 грудня 2015 року на безоплатній основі.

Прийняття в експлуатацію об'єктів, як це було і раніше, здійснюватимуть органи державного архітектурно-будівельного контролю.

Рішення за результатами розгляду документів повинно бути прийнято протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, за результатами технічного обстеження.

Технічне обстеження індивідуальних житлових будинків площею до 300 кв. м. виконуватиметься під час технічної інвентаризації об’єкта відповідальним виконавцем з технічної інвентаризації, який має кваліфікаційний сертифікат, з відповідною відміткою про це в технічному паспорті.

Якщо об’єкт має більшу, ніж 300 кв. м. площу, то технічна інвентаризація та технічне обстеження проводитимуться різними фахівцями - сертифікованим фахівцем з технічної інвентаризації та сертифікованим фахівцем з технічного обстеження з виготовленням відповідно технічного паспорту та технічного звіту про обстеження.

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

ФотогалереяОстанні новини Мінрегіону