СПЕЦІАЛЬНА ПІДГОТОВКА ТА СЕРТИФІКАЦІЯ ІНЖЕНЕРІВ-КОНСУЛЬТАНТІВ В БУДІВНИЦТВІ

Продовжується набір у групи спеціальної підготовки фахівців будівельної галузі для подальшої сертифікації за професією інженер-консультант.

Спеціальну підготовку проводить "Національний атестаційно-навчальний центр" ("НАНЦ") за двома програмами: модуль Е "Договірні відносини у сфері будівництва" та модуль А "Будівлі і споруди житлово-громадського та виробничого призначення".

Сертифікацію фахівців після спеціальної підготовки за поданням "НАНЦ" здійснює "Орган із сертифікації персоналу будівельної галузі", акредитований Національним агентством з акредитації України відповідно до ДСТУ EN ISO/IEC 17024:2014 «Оцінка відповідності. Загальні вимоги до органів, що проводять сертифікацію персоналу» (атестат акредитації НААУ №6О032 від 21.11.2016).

Підставою для проведення спеціальної підготовки та сертифікації фахівців за професією інженер-консультант є НАКАЗ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 08.08.2017 №192 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 "Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи". Зміна №11, підрозділ "Професіонали» розділу 1 «Керівники, професіонали, фахівці» доповнено позицією «інженер-консультант (будівництво)".

Відповідно до цього наказу встановлено чотири категорії інженера-консультанта:

  • інженер-консультант (будівництво);
  • інженер-консультант (будівництво) ІІ категорії;
  • інженер-консультант (будівництво) І категорії;
  • провідний інженер-консультант (будівництво).

ІНЖЕНЕР-КОНСУЛЬТАНТ (БУДІВНИЦТВО) повинен мати вищу освіту другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань, а також стаж роботи у сфері будівництва не менше 5 років. Виконує завдання під керівництвом інженера-консультанта (будівництво) більш високої кваліфікації.

ІНЖЕНЕР-КОНСУЛЬТАНТ (БУДІВНИЦТВО) ІІ КАТЕГОРІЇ повинен мати вищу освіту другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань, а також стаж роботи за професією інженера-консультанта (будівництво) не менше 5 років або наявність кваліфікаційних сертифікатів за професіями інженера технічного нагляду ІІ категорії та інженера-проектувальника ІІ категорії або експерта будівельного ІІ категорії. Кваліфікаційними вимогами є підвищення кваліфікації та наявність сертифікату за кваліфікацією інженера-консультанта (будівництво) ІІ категорії, виданого органом, акредитованим в установленому законодавством порядку.

ІНЖЕНЕР-КОНСУЛЬТАНТ (БУДІВНИЦТВО) І КАТЕГОРІЇ повинен мати вищу освіту другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань, а також стаж роботи за професією інженера-консультанта (будівництво) ІІ категорії не менше 5 років або наявність кваліфікаційних сертифікатів за професіями інженера технічного нагляду І категорії та інженера-проектувальника І категорії або експерта будівельного І категорії. Кваліфікаційними вимогами є підвищення кваліфікації та наявність сертифікату за кваліфікацією інженера-консультанта (будівництво) І категорії, виданого органом, акредитованим в установленому законодавством порядку.

ПРОВІДНИЙ ІНЖЕНЕР-КОНСУЛЬТАНТ (БУДІВНИЦТВО) повинен мати вищу освіту другого рівня за ступенем магістра та спеціальністю відповідної галузі знань, а також стаж роботи за професією інженера-консультанта (будівництво) І категорії не менше 5 років або наявність кваліфікаційних сертифікатів за професіями провідного інженера технічного нагляду та провідного інженера-проектувальника або провідного експерта будівельного. Кваліфікаційними вимогами є підвищення кваліфікації та наявність сертифікату за кваліфікацією провідного інженера-консультанта (будівництво), виданого органом, акредитованим в установленому законодавством порядку.

Базові послуги, які інженер-консультант (суб’єкт господарювання) може надавати клієнту наведено в збірнику "Ціноутворення у будівництві" №12, грудень 2017р.

Вартість послуг Інженера-консультанта (суб’єкта господарювання) може становити до 5,5% від вартості будівельних робіт (Графи 8, глав 1-9 зведеного кошторисного розрахунку) - посилання.

Заявки на проведення спеціальної підготовки та сертифікації подають до Органу із сертифікації персоналу будівельної галузі (02160, м. Київ, проспект Соборності, 15/17, тел. (044) 338-45-06, (094) 906-95-06).

Процедура сертифікації та форми бланків заявочних документів наведено на сайті Органу із сертифікації персоналу будівельної галузі.

Консультації та довідки також можна отримати у співробітників Національного атестаційно-навчального центру за телефонами: (095) 948-97-62, (096) 137-68-69.

 

 

 

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

Фотогалерея



Останні новини Мінрегіону