Міждержавна гільдія інженерів консультантів надає роз'яснення щодо навчання за програмами, затвердженими FIDIC

Міждержавна гільдія інженерів консультантів отримала велику кількість звернень з проханням прояснити ситуацію, яка склалась у зв’язку з інформацією щодо навчання деякими вітчизняними закладами вищої освіти інженерів-консультантів за навчальними програмами, затвердженими Міжнародною федерацією інженерів-консультантів (FIDIC), що циркулює протягом останнього часу.

Як відомо, Міжнародна федерація інженерів-консультантів започаткувала співпрацю з Центром будівельного права Королівського коледжу Лондона (Великобританія) (King’s College London Centre of Construction Law) у сфері навчання інженерів-консультантів.

Таке рішення стало великим кроком уперед на шляху підвищення ролі інженера-консультанта як учасника міжнародних інвестиційно-будівельних проектів.

Усвідомлюючи важливість опанування вітчизняними інженерами-консультантами кращих світових практик, а також керуючись необхідністю інтеграції України у міжнародні освітні процеси, Міждержавна гільдія інженерів консультантів звернулась до Секретаріату FIDIC та безпосередньо до Виконавчого директора FIDIC пана Огуншакіна ОБЕ з пропозицією звернути увагу на Україну у якій динамічно розвивається інжинірингово-консалтингова галузь, та розглядати нашу державу як плацдарм для впровадження навчальних програм FIDIC у країнах Центральної та Східної Європи.

У відповідь ми отримали лист від пані Сільвії Фоссаті, тренінг-менеджера FIDIC.

Пані Фоссаті зазначає, що співробітництво між FIDIC та Центром будівельного права Королівського коледжу Лондона в галузі освіти на сьогоднішній день буде здійснюватись на експериментальній основі, і в найближчому майбутньому буде прийнято рішення щодо аналогічної співпраці з іншими навчальними закладами.

Слід зазначити, що програма з навчання інженерів-консультантів на базі Центру будівельного права Королівського коледжу Лондона розпочнеться у 2020-му році.

Перша у світі пілотна програма FIDIC із навчання та сертифікації інженерів-консультантів, у якій взяли участь 512 слухачів, була реалізована в Китаї у 2016-му році. Програма тривала два роки і складалась з трьох навчальних курсів. Програма була схвалена Державною радою Китаю і проведена FIDIC спільно з Китайською Національною Асоціацією інженерного консалтингу на базі Пекінського університету.

Таким чином, на сьогодні лише у двох країнах світу реалізуються навчальні програми FIDIC.

Отже, на цей час жодний вітчизняний навчальний заклад не акредитований та наділений повноваженнями щодо навчання за програмами FIDIC.

В Україні навчання та сертифікація інженерів-консультантів здійснюються організаціями, які в установленому законодавством порядку акредитовані Національним агентством з акредитації України, із використанням навчальних програм, що базуються на національній нормативній базі з урахуванням міжнародного досвіду.

Ми сподіваємось, що реалізація програми з навчання інженерів-консультантів на базі Центру будівельного права Королівського коледжу Лондона буде успішною, і плідна співпраці між МГІК і FIDIC матиме продовження у сфері освіти.

За матеріалами сайту МГІК

 

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

ФотогалереяОстанні новини Мінрегіону