контакти ОСПБГ

ОРГАН СЕРТИФІКАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

Місцезнаходження: 02160, м. Київ, Дніпровський район, проспект Возз'єднання, будинок 15/17.

Телефони: (044) 3843951.

е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Підвищення кваліфікації раз на п’ять років

Строк дії кваліфікаційного сертифіката для осіб, які  підвищують кваліфікацію відповідно до законодавства не рідше ніж один раз на п’ять років, не обмежується. Відомості про дотримання зазначеної вимоги вносяться до Реєстру будівельної діяльності.

Подивитись дату останнього підвищення кваліфікації конкретним виконавцем Ви можете на Порталі державної електронної системи у сфері будівництва –Реєстри-Атестовані особи-Експерти

 

Там ви отримаєте можливість пошуку за прізвищем або за номером сертифікату.  Пошук за прізвищем працює не завжди, тому якщо ви не знайшли потрібного експерта,  спробуйте за номером сертифікату. Номер треба вводити разом з серією без пробілів, у форматі АЕ000000

Портал покаже вам прізвище, ім’я по-батькові  виконавця і всі сертифікати які він має

 

Оберіть «Переглянути» і Портал покаже вам інформацію по кожному з сертифікатів експерта, під номером сертифікату ви зможете бачити, серед іншого, коли востаннє експерт підвищував кваліфікацію за напрямом визначеним таким кваліфікаційним сертифікатом. Від цієї дати починається відлік п’яти років, коли потрібно вчергове підвищити кваліфікацію.

  

Якщо підходить час підвищити кваліфікацію ми б радили не залишати це на останній момент, а спланувати це за  декілька місяців до дати закінчення п’ятирічного терміну.

Більш детально про процедури підвищення кваліфікації ви можете дізнатись тут.

Для тих хто має сертифікат

Виготовлення печатки

Отримавши сертифікат, ви маєте отримати печатку. Не питайте нас навіщо вона у час цифровізації і он-лайн процедур, скоріш за все найближчим часом у Закон будуть внесені зміни і вона залишиться сувеніром. Але зараз Закон передбачає:

Громадяни, які одержали відповідний кваліфікаційний сертифікат, мають особисту печатку...

Замовити ви можете її у будь якій штемпельній майстерні, зручного для вас розміру, кольору і елементів захисту.

Зразок печатки ви можете взяти тут -  Печатка

Умови безстроковості кваліфікаційного сертифікату

Виконавці, які одержали кваліфікаційний сертифікат, можуть виконувати роботи (послуги) щодо об’єктів класу наслідків (відповідальності), що визначаються кваліфікаційними вимогами, які діють на час виконання робіт (послуг) для відповідної або нижчої категорії працівників.

 Строк дії кваліфікаційного сертифіката для осіб, які не мають перерви в роботі за фахом понад три роки та підвищують кваліфікацію відповідно до законодавства не рідше ніж один раз на п’ять років, не обмежується. Відомості про дотримання зазначених вимог вносяться до Реєстру будівельної діяльності.

 

Детально про підвищення кваліфікації

Детально про інформування про відсутність перерв у роботі

 

Повідомлення про відсутність перерв

Статтею 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» встановлено, що строк дії кваліфікаційного сертифіката для осіб, які не мають перерви в роботі за фахом понад три роки та підвищують кваліфікацію не рідше ніж один раз на п’ять років не обмежується. 

2 липня 2021 року набрали чинності зміни до Порядку проведення професійної атестації відповідно до яких встановлення наявності перерви у роботі за фахом строком понад три роки здійснюється на підставі інформації виконавця про його професійну діяльність, яка подається щороку Мінрегіону або саморегулівній організації у довільній формі через електронний кабінет користувача електронної системи та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою (зауважимо поки що інших систем не має), протягом місяця, що настає за датою видачі кваліфікаційного сертифіката, починаючи з наступного року.

У разі відсутності в Реєстрі будівельної діяльності відомостей про дотримання виконавцем вимог, зазначених в абзаці першому цього пункту, програмними засобами електронної системи автоматично вноситься запис про порушення виконавцем таких вимог з одночасним відображенням на порталі електронної системи.

У разі перерви у роботі за фахом понад три роки виконавець повинен пройти професійну атестацію в установленому порядку.

Для підтвердження відсутності перерв у роботі понад 3 роки, просимо Вас  заповнити форму за кожен рік з дати попереднього підвищення кваліфікації до дати подання повідомлення, ми рекомендуємо використовувати форму , але ви можете використовувати власну. 

Відповідно до п. 7 Порядку про зміну відомостей, зазначених у поданих для отримання сертифікату документах, виконавець зобов’язаний повідомити протягом п’яти робочих днів з дня настання таких змін (зауважимо що відповідальність про неповідомлення не визначена, але наполегливо радимо не очікувати проблем) Додати до повідомлення скан-копії документів,  що підтверджують зміни у освіті, прізвищі тощо, для врахування і відображення у реєстрі.

Як відравити повідомлення через систему дивіться тут:

До уваги атестованих осіб! Зверніть увагу на необхідність інформування про підвищення кваліфікації і відсутність перерв! Розяснення Мінрегіону.

Статтею 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» встановлено, що строк дії кваліфікаційного сертифіката для осіб, які не мають перерви в роботі за фахом понад три роки та підвищують кваліфікацію не рідше ніж один раз на п’ять років не обмежується.

У реєстрі атестованих осіб є відмітка про відсутність перерв у роботі та відповідно про підвищення кваліфікації може бути зроблена виключно на підставі поданої Вами інформації.

Рекомендуємо Вам поінформувати електронним листом на адресу 38а@ukr.net про відсутність перерв у роботі, заповнивши форму, яку можна скачати тут або у інший обраний Вами спосіб.

Також, не забудьте після підвищення кваліфікації поінформувати про це комісію, направивши електронною поштою скан-копію свідоцтва про підвищення кваліфікації, або у інший зручний для вас спосіб.

Відсутність інформації може призупинити дію кваліфікаційного сертифікату.

Розяснення Мінрегіону стосовно наповнення реєстру.

OneDrive

Реєстр

Зареєстровано проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» від 11.07.2016 N 4941

Проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» розроблено Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з Державним агентством з енергозбереження та енергоефективності України з метою врегулювання на законодавчому рівні питання щодо підвищення енергетичної ефективності будівель.

До цього часу в нашій державі не існувало спеціального законодавства у цій сфері, що призвело до критичного стану більшості будівель та енергетичних систем.

Детальніше...

До відома експертів!

Інформуємо, що 22 червня 2016 року за адресою м.Київ, просп.Возз'єднання 15/17, кімн.123 відбудеться третій етап іспиту – співбесіда для експертів, які успішно склали іспит на кваліфікаційний рівень "І категорія" і мають намір отримати кваліфікаційний рівень "Провідний". Просимо бажаючих повідомити про прибуття та узгодити конкретний час телефоном 044-338-35-17 або 067-316-37-73. З правилами проведення іспиту можна ознайомитись тут.

Просимо долучатися до оцінки діяльності СРО та їх взаємовідносин з суб’єктами архітектурної діяльності

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація експертів будівельної галузі» відповідно до листа Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29.04.2016р. за № 8/17-562- 16 запрошує суб’єктів архітектурної діяльності долучатися до надання пропозицій та зауважень щодо роботи саморегулівних організацій у сфері архітектурної діяльності, а саме ВГО «Асоціація експертів будівельної галузі», у питаннях визначення рівня професійної підготовки виконавців робіт.

Детальніше...

Щодо підвищення освітнього рівня

Увага!

Розпорядженням Кабінету міністрів України від 16.12.2015 № 1406-р «Про затвердження плану дій щодо імплементації кращих практик якісного та ефективного регулювання, відображених Групою Світового банку

Детальніше...

Перелік навчальних та атестаційних центрів

Перелік атестаційних та навчальних центрів, що входять в систему сертифікації фахівців будівельної галузі згідно вимог «Правил сертифікації фахівців будівельної галузі» (станом на 30.03.2016 р.)

 

Перелік атестаційних та навчальних центрів, що входять в систему сертифікації фахівців з НК згідно вимог стандарту ISO 9712:2012 (станом на 11.01.2016 р.)

 

Перелік атестаційних центрів та навчальних центрів, що входять в систему сертифікації фахівців з НК за НПАОП 0.00-1.63-13 (станом на 04.02.2016 р.)

 

Порядок сертифікації

Порядок сертифікації

Процедура сертифікації починається з подачі заявки в ОСП БГ. Заявка може бути як від роботодавця кандидата, так і від самого кандидата, якщо кандидат і роботодавець - одна особа.

На сьогодні ОСП БГ проводить сертифікацію персоналу за трьома окремими процедурами:

 1. Сертифікація фахівців будівельної галузі - сертифікація фахівців будівельної галузі згідно вимог «Правил сертифікації фахівців будівельної галузі» ОСП БГ ВГО «Асоціація експертів» (форма заявки – BG Z).
 2. Сертифікація фахівців з НК (процедура ISO) - сертифікація фахівців з НК в добровільній сфері згідно з вимогами стандарту ISO 9712:2012 (форма заявки – NK Z-ISO). За цією процедурою ОСП БГ сертифікує фахівців з НК кваліфікація яких повинна відповідати вимогам європейських та міжнародних стандартів, зокрема ISO 9712:2012.
 3. Сертифікація фахівців з НК (процедура НПАОП) - сертифікація фахівців з НК машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки згідно вимог НПАОП 0.00-1.63-13 "Правила сертифікації фахівців з неруйнівного контролю" (форма заявки – NK Z-NPAOP). За цією процедурою ОСП БГ сертифікує фахівців з НК, які виконують:

- контроль машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
- вхідний та вихідний контроль продукції відповідно до вимог нормативно-правових актів Держгірпромнагляду та державних стандартів України.

Заявки на проведення сертифікації мають встановлені форми і подаються окремо, в залежності від необхідної замовнику галузі сертифікації. Разом із заявкою до ОСП БГ подаються необхідні для проведення сертифікації документи, що перераховані в Таблицях 1 та 2.

1 Мінімальні вимоги щодо спеціальної підготовки регламентовані НПАОП 0.00-1.63 (див. Табл. 3) та ISO 9712:2012 (див. Табл. 2).

2 Мінімальні вимоги щодо виробничого стажу кандидатів на сертифікацію регламентовані НПАОП 0.00-1.63 (див. Табл. 4) та ISO 9712:2012 (див. Табл. 3).

 

Таблиця 1

Перелік заявочних документів (сертифікація фахівців будівельної галузі)

 

 

Таблиця 2

Перелік заявочних документів (сертифікація фахівців з неруйнівного контролю) 

На підставі експертизи поданої заявки ОСП БГ надає Заявнику направлення, в якому вказано необхідний об`єм спеціальної підготовки і стажування (за необхідності), та реквізити навчальних і атестаційних центрів системи сертифікації ОСП БГ (перелік НЦБГ, АЦБГ, НЦНК та АЦНКнаведено у відповідних таблицях), в яких кандидат може пройти спецпідготовку і атестацію. На підставі направлення кандидат звертається в один із вказаних навчальних центрів, де проходить спецпідготовку і дістає свідоцтво про це, копії якого він повинен надати в АЦБГ або АЦНК і ОСП БГ.

Після проходження спецпідготовки кандидат або проходить стажування (за необхідності), або звертається до одного з вказаних в направленні АЦБГ або АЦНК, де проходить атестацію (складає кваліфікаційний екзамен). Екзаменаційні документи кандидата, відповідним чином оформленні в АЦБГ або АЦНК, передаються в ОСП БГ.

На підставі експертизи екзаменаційних документів, з урахуванням матеріалів поданої заявки та свідоцтва про спецпідготовку (також довідки про стажування за необхідності), ОСП БГ приймає рішення щодо сертифікації фахівця. У разі позитивного рішення фахівець включається в єдиний реєстр фахівців будівельної галузі або з НК та йому оформлюються кваліфікаційне посвідчення і сертифікат. Зазначені документи видаються фахівцю на підставі його власної заяви встановленої форми, яку необхідно подавати в ОСП БГ разом із заявкою на сертифікацію. Термін дії сертифікату і кваліфікаційного посвідчення встановлено:

- 5 років для фахівців будівельної галузі;

5 років для фахівців з НК І, ІІ та ІІІ рівнів (процедура ISO);

3 роки для фахівців з НК І і ІІ рівнів (процедура НПАОП);

5 років для фахівців з НК ІІІ рівня (процедура НПАОП).

Орган Із Сертифікації Персоналу Будівельної Галузі (ОСП БГ) (2)

Головною метою діяльності системи сертифікації персоналу будівельної галузі (далі - Система) є реалізація заходів щодо:

 • підвищення кваліфікації кадрів для містобудування;
 • підвищення рівня промислової безпеки шляхом забезпечення відповідної кваліфікації персоналу, який повинен виконувати неруйнівний контроль (далі - НК) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки як у відповідності з вимогами вітчизняних стандартів, норм, правил, так і у відповідності з вимогами міжнародних стандартів.

Орган із сертифікації персоналу будівельної галузі Всеукраїнської громадської організації «Асоціація експертів будівельної галузі» (далі - ОСП БГ) надає послуги із сертифікації персоналу у відповідності з вимогами:

 

 • стандарту СОУ-С- 001:2016 «Процедура сертифікації фахівців будівельної галузі» ВГО «Асоціації експертів» - сертифікація фахівців будівельної галузі;
 • міжнародного стандарту ISO 9712:2012 «Кваліфікація і сертифікація персоналу в галузі неруйнівного контролю. Основні вимоги» - сертифікація фахівців з НК згідно вимог європейських та міжнародних стандартів;
 • НПАОП 0.00-1.63-13 «Правила сертифікації фахівців з неруйнівного контролю» - сертифікація фахівців з НК машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

 

Всі процедури сертифікації персоналу в ОСП БГ розроблені, впроваджені та функціонують в повній відповідності до вимог міжнародного стандарту ISO/IEC 17024:2012, що є необхідною вимогою до органів із сертифікації персоналу. Підтвердженням технічної компетентності ОСП БГ є атестат про акредитацію НААУ за №6О032 від 21.11.16 р. (див. також Додаток до атестату про акредитацію)

Спеціальну підготовку кандидатів на сертифікацію до кваліфікаційних екзаменів проводять визнані ОСП БГ навчальні центри будівельної галузі (НЦБГ) та навчальні центри з НК (НЦНК).

Атестація кандидатів на сертифікацію проводиться у визнаних ОСП БГ атестаційних центрах будівельної галузі (АЦБГ) та атестаційних центрах з НК (АЦНК).

ААБК

Атестаційна-архітектурно будівельна комісія

Положення про ААБК

Структура до 2.07.2020

Персональний склад до 2.07.2020

Структура з 3.07.2020

Персональний склад з 3.07.2020

 Персональний склад ААБК з 7.07.2021

 Персональний склад Апеляційної комісії  з 7.07.2021

Персональний склад 07.2022

 

 

 

 

заявка на сертифікацію

Заявка на сертифікацію - завантажити

Заява ОСПБГ

 ЗАЯВА

ОРГАНУ СЕРТИФІКАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

"АСОЦІАЦІЯ ЕКСПЕРТІВ БУДІВЕЛЬНОЇ ГАЛУЗІ"

Орган сертифікації персоналу будівельної галузі (далі — ОСПБГ) цією заявою декларує дотримання неупередженості при здійсненні своєї діяльності із сертифікації, контролю конфліктів інтересів та гарантує об'єктивність своєї діяльності із сертифікації.

ОСПБГ гарантує вжиття заходів щодо недопущення, усунення та вирішення конфліктів інтересів шляхом запровадження у своїй діяльності базових принципів, таких як:

незалежність;

відсутність конфлікту інтересів;

відсутність упередженості;

відсутність упереджень;

нейтральність;

справедливість;

відкритість;

безсторонність;

відстороненість;

об'єктивність;

баланс інтересів.

ОСПБГ проголошує незалежність та відсутність взаємозв'язку процедури сертифікації від членства у Всеукраїнській громадській організації “Асоціація експертів будівельної галузі”.

ОСПБГ зобов'язується:

не використовувати процедури, спрямовані на несправедливе перешкоджання або ускладнення доступу заявників та кандидатів до сертифікації;

нести відповідальність за неупередженість своєї діяльності з сертифікації та не допускати комерційного, фінансового або іншого тиску, який може загрожувати неупередженості;

постійно визначати загрози неупередженості;

аналізувати, документувати, усувати або зводити до мінімуму потенційний конфлікт інтересів, що випливає з діяльності з сертифікації;

документувати і бути в змозі продемонструвати, як він усуває, зводить до мінімуму або управляє такими загрозами;

охоплювати всі визначені потенційні джерела конфліктів інтересів, якщо вони виникають в органі з сертифікації, наприклад розподіл обов'язків персоналу, або якщо вони виникають через діяльності інших осіб, органів чи організацій;

неухильно забезпечувати виконання вимог ISO/IEC 17024:2012.

 

Голова

Органу сертифікації персоналу будівельної галузі                                         І. М. Власенко

 

 

 

 

Політика у сфері якості

Орган з сертифікації персоналу будівельної галузі Всеукраїнської громадської організації “Асоціація експертів будівельної галузі” (далі — ОСПБГ) заявляє, що:

- дотримується правил та порядку сертифікації, які регламентують діяльність ОСПБГ;

- діє неупереджено по відношенню до заявників, кандидатів і сертифікованих осіб;

- процедура сертифікації не містить незаконних фінансових чи інших обмежень;

- не використовує процедури, спрямовані на несправедливе перешкоджання або ускладнення доступу до сертифікації заявників та кандидатів;

- не допускає у своїй діяльності комерційного, фінансового або іншого тиску, який може загрожувати неупередженості;

- забезпечує недопущення та зведення до мінімуму конфлікту інтересів, що випливає з діяльності по сертифікації;

- проводить своєчасний та ефективний розгляд скарг та апеляцій;

- кожен співробітник сприяє здійсненню політики якості бездоганним виконанням своєї роботи;

- задовольняє вимоги і постійно поліпшує результативність системи управління якістю;

- персонал ОСПБГ ознайомлений з документацією системи управління якістю і керується нею в своїй діяльності.

Зазначена політика підлягає постійному критичному аналізу та актуалізації, є основою для встановлення і перегляду цілей у сфері якості ОСПБГ.

Політика у сфері якості підлягає щорічному перегляду

 

Голова

Органу сертифікації персоналу будівельної галузі                                      І. М. Власенко

 

 

 

 

Комітет схеми

Комітет схеми Органу сертифікації персоналу будівельної галузі

 

Голова ОСПБГ - Власенко Ігор Миколайович

 

Члени Комітету схеми: 

 • Галінський Олександр Михайлович
 • Крижанівський Олександр Євгенійович
 • Криштоп Тетяна Володимирівна
 • Кудрявцев Іван Єфремович
 • Куруленко Святослав Сергійович
 • Платкевич Борис Станіславович
 • Спицький Олег Миколайович
 • Фаренюк Геннадій Григорович
 • Шевченко Руслан Ігоревич
 • Трофименко Марина Володимирівна
 • Ярмолка Світлана Костянтинівна

Увага! Секретаріат Атестаційної архітектурно-будівельної комісії змінив місцезнаходження!  

У зв’язку з військовим станом виключені не погоджені заздалегіть особисті візити.

Максимально використовуйте  засоби зв’язку - телефон, Інтернет. 

Ми працюємо і завжди раді вас бачити, але дбайте про свою і нашу безпеку.

 

ФотогалереяОстанні новини Мінрегіону